Sompo Japan Sigorta Mini Kasko

Eğitim Videosunu İzlemek için tıklayınız.

Mini Kasko Sigortası ile poliçenizde belirtilen limitler dahilinde kasko ana teminatlarından yararlanabilirsiniz. Üstelik 3 farklı plan avantajı ile, ihtiyaçlarınıza en uygun teminat limitini seçebilirsiniz.

Böylelikle olası bir kaza anında trafik poliçesi ile karşı tarafın hasarlarını karşılarken, Mini Kasko ile de kendi hasarlarınızı poliçede belirtilen limitler dahilinde teminat altına alabilirsiniz.

Ürün Teminat & Limitleri;

Birbirinden farklı plan seçenekleriyle sunulan Mini Kasko ürünü ilk ateş esaslı* olarak teminat sağlamaktadır. Mini Kasko ile çift taraflı çarpışma, çalınma ve yanma risklerine karşı plan kapsamında sağlanan limitler dahilinde aracınızı güvence altına alabilirsiniz. Üstelik isteğe bağlı olarak seçebileceğiniz ek teminatlarla ürününüzün kapsamını genişletebilirsiniz.

*Poliçe kapsamına giren bir hasar yaşamanız durumunda hasar bedeli poliçede yazan limitler dahilinde teminat altına alınır.

Ürüne Dahil Edilebilecek Ek Teminatlar:

 • 3. şahıslara verebileceğiniz zararların trafik poliçenizin limitleri üzerinde kalan kısmı için 25.000 TL limitle İhtiyari Mali Sorumlulukteminatı
 •  Aracınızda başınıza gelebilecek olası kazalarda sizi ve sevdiklerinizi 10.000 TL limitle koruma altına alacak Ferdi Kaza teminatı,
 • Aracınızın başına gelebilecek herhangi bir hasar durumunda; aaracın çekilmesi, aracın kurtarılması hizmetlerinin yanı sıra, 3 gün süre ile kiralık araç hizmetini de kapsayan Sompo Japan 7/24 Yardım Hizmetleri*

*Asistans hizmetlerimizden faydalanmak için 0850 250 81 81 numaralı Sompo Japan 7/24 Yardım Hattı’nı arayabilirsiniz. 

 

Ürün Avantajları;

 • 3 farklı plan avantajı ile, ihtiyaçlarınıza en uygun teminat limitini seçebilirsiniz.
 • Kamu Çalışanı, A.Ş. Çalışanı, Askeri Personel gibi meslek gruplarına özel indirimlerden faydalanabilirsiniz.
 • Aracın anahtarla çalınması veya çalınmaya teşebbüsü sonucu uğrayacağı zararlar da teminat kapsamındadır.
 • Hasarlı aracınızı servis türü kısıtlaması olmaksızın yurt çapındaki yaygın anlaşmalı servislerimizden birine götürmeniz durumunda hiçbir ücret ödemeden aracınızın tamirini yaptırabilirsiniz.
 • Poliçenize ait tüm detayları “İnternet Sigortacılığı” ekranlarından görüntülerken, hasar dosyanızın durumunu "Online Hasar İşlemleri"nden takip edebilirsiniz.
 • Ödemelerinizi anlaşmalı kredi kartları ile peşin fiyatına 6 taksit ile yapabilirsiniz.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Mini Kasko hangi teminatları kapsar?

Mini Kasko ürünü ilk ateş esaslı olarak çift taraflı çarpışma, çalınma ve yanma risklerine karşı güvence sağlamaktadır. Üstelik isteğe bağlı olarak ferdi kaza ve ihtiyari mali mesuliyet teminatlarının yanı sıra, asistans himetleri de ürün kapsamında sunulabilmektedir.

Mini Kasko hasarımın tamamını karşılar mı?

3 plan kapsamında sunulan Mini Kasko ürünü ilk ateş esaslı olarak teminat sağlamaktadır. Poliçe kapsamına giren bir hasar yaşamanız durumunda hasar bedeli poliçede yazan limitler dahilinde teminat altına alınır.

Ürün kapsamındaki asistans hizmetleri nelerdir?

Asistans hizmetleri kapsamında;  kaza durumunda yılda 4 kez, arıza durumunda yılda 2 kez olmak üzere herbir olay için 1.000 TL’ye kadar aracın çekilmesi, yılda 1 kez olmak üzere 1.500 TL’ye kadar aracın kurtarılması teminat kapsamındadır. Ayrıca poliçe vadesi içinde azami 2 sefer ile sınırlı olmak üzere 3 gün kiralık araç hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. 

Kimler bu ürünü satın alabilir?

 • 3-30 yaş aralığında, hususi, jeep, panelvan ve kamyonet kullanım tarzlarında aracı olan,
 • 25 yaşından büyük,
 • Son 3 ayda kasko poliçesi yaptırmamış,
 • Trafik hasarsızlık kademesi 5-6-7 olan,
 • Belirli bir süredir hasarsızlık indirimini etkileyen herhangi bir kasko hasarı yaşamamış tüm bireysel müşteriler.

 

Olası bir hasar anında hangi servislere gidebilirim?

Anlaşmalı olan tüm Özel ve Yetkili servisleri tercih edebilirsiniz.

 

Genel ŞartlarTeklif Formu